Materská škola

O materskej škole

Informácie pre rodičov detí v materskej škole: Začiatok š. r. v MŠ - pokyny pre rodičov.pdf

Výber z našej činnosti

Deň skautov

Do tohto dňa sme nevedeli, čo dokáže robiť skaut. Vďaka pani učiteľkám sme si to mohli vyskúšať. Už vieme, že skauti sa snažia prežiť v prírode, založiť si oheň, postaviť si stan, pomôcť ranenému a hlavne, každý deň urobiť nejaký dobrý skutok. Našou úlohou bolo: každá trieda si postavila svoj stan, pred stan postavila ohnisko (kamene, drevo, papier) a pripravila čaj z byliniek. Potom sme sa oboznámili ako sa máme starať o raneného a vyskúšali sme si ako ho prenášať. Bolo to veru ťažké, tak nám pomáhali pani učiteľky. Po skončení úloh sme vyvesili našu školskú zástavu a po vypočutí skautskej hymny sme sa pozdravili- "Vždy pripravený!"

Deň detí

Každý rok slávime ako každé deti - sviatok všetkých detí, ktorý je plný zábavných a športových aktivít. Okrem toho dostaneme aj zdravú sladkú odmenu.

Deň matiek

Každoročne si pripomíname a oslavujeme Deň matiek. Pre naše mamky si pripravujeme pestrý kultúrny program.

Stavanie Mája

Každoročne sa zúčastňujeme a prispievame do programu pri príležitosti STAVANIA MÁJA v obci. Je to veľmi príjemné kultúrne podujatie, v ktorom sme my deti z materskej školy predstavujeme krátky program, ktorým chceme vyjadriť prierez udalostí - pálenie Moreny, ako vynášanie zimy a stavanie Mája ako  privítanie jari.

Karneval

Každý rok uskutočňujeme  karneval. Na ten sa veľmi tešíme a zodpovedne sa aj pripravíme, veď každý z nás chce mať tú najoriginálnejšiu masku.

Šarkaniáda

Letí, letí všetko letí... ŠARKAN LETÍ.  Nevideli ste? Nebolo ich vidieť široko ďaleko?   Ďakujeme rodičom, ktorí si nájdu čas a zhotovia s nami doma šarkanov. Po tomto dni máme ďalšie spomienky na spoločné chvíľky a vďaka nim zažíveme nevšedné dobrodružstvo.

Veselé jabĺčka

Bolo raz jabĺčko krásne malo líčka červené...Červené jabĺčko v oblôčku mám... aj iné pesničky a básničky sme sa učíme počas týždňa zdravej výživy. Jablko nie je len na papanie ako vitamínová bomba, ale poslúži aj ako ozdoba.

Hlavná 367/7
    Kapušany